کمپ ترک اعتیاد

این مرکز ترک اعتیاد در تهران به صورت کمپ اجباری و تمایلی خدمات می دهد. این کمپ ترک مواد مخدر تحت نظر بهزیستی است که برنامه های آموزشی و تفریحی، درمانی، سم زدایی و رژیم غذایی خوب به بیماران ارائه می دهد. همچنین همه بیماران تحت مراقبت پزشکان متخصص در این کمپ ترک اعتیاد قرار می گیرند.

مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ درمانی برای اعتیاد وجود ندارد. کمپ ترک اعتیاد تمایلی، ابزارهایی را برای مدیریت بیماری و قرار دادن فرد در شرایط «بهبود» فراهم می‌کند، اما بهبودی راهی مادام العمر است. در مرکز ترک اعتیاد تهران، یک معتاد به جای یک «معتاد درمان شده» به «معتاد بهبود یافته» تبدیل می‌شود، و این بدان معنا است که روند بهبودی و روش‌های بکار رفته در آن بسیار پر ‌ارزش است.

موسسه راهی به سوی نور کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران

تابلو موسسه راهی به سوی نور کمپ ترک مواد مخدر در شرق تهران

موسسه راهی به سوی نور؛ یک کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران است که در واقع یک اقامتگاه برای افرادی است که تمایل به بهبودی و رهایی از بیماری اعتیاد به مواد مخدر دارند. در مرکز ترک اعتیاد روش‌های مختلف با توجه به نوع اعتیاد و نظر دکتر متخصص جهت بهبود اعتیاد بکار گرفته می‌شود.

آیا می دانید هزینه کمپ ترک در تهران چقدر است؟ موسسه راهی به سوی نور ارزان ترین و با تجربه ترین کمپ ترک مواد مخدر در شرق تهران است.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی کجاست؟

مرکز ترک اعتیاد مکان مناسب برای هر کسی است که از اختلال سوء مصرف مواد مخدر (Substance use Disorder) رنج می‌برد و به دنبال یک تجربه تجدید و جامع برای غلبه بر اعتیاد خود است. در کمپ ترک اعتیاد تمایلی راهکارهایی برای نوجوانان و بزرگسالان ارائه می‌شود و در واقع از هر شخصی که برای شروع یک زندگی جدید نیاز به حمایت دارد استقبال می‌شود.

آدرس: تهران، خیابان مظفری نیا (سراج)، بین سی متری اول و سی متری دوم، خیابان بقایی، کوچه مجاهد ۲، پلاک ۱۳

تلفن کمپ: ۴ -۷۷۱۸۱۶۷۲ ۰۲۱

موسسه راهی به سوی نور: ۸ -۷۷۴۵۸۴۴۷ ۰۲۱

فوری: ۰۹۱۲۳۴۹۹۸۶۰

برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران

از آنجایی که یک کمپ خوب از سازمان بهزیستی مجوز دریافت می‌کند. در نتیجه مطابق با استانداردهای اعلام شده نیز رفتار خواهد کرد . از این رو کیفیت مواد غذایی و داشتن یک برنامه غذایی مداوم و مرتب در طی روند بهبود بیمار از اعتیاد بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که روند ترک اعتیاد انرژی فراوانی طلب می‌کند که این انرژی باید از طریق یک برنامه غذایی درست و تخصصی تامین شود.

ایام هفتهصبحانهناهارشام
شنبهچای، کره، مربا، نان تازهزرشک پلو با مرغالویه
یکشنبهچای، تخم مرغ، کره، نان تازهماکارانیآش رشته
دو شنبهچای، پنیر، کره، نان تازهعدس پلوخوراک لوبیا قارچ
سه شنبهچای، کره، مربا، نان تازهزرشک پلو با مرغسوپ مرغ
چهار شنبهچای، تخم مرغ، کره، نان تازهخورشت قرمه سبزیخوراک عدسی
پنج شنبهچای، پنیر، کره، نان تازهخورشت قیمهآش رشته
جمعهچای، کره، مربا، نان تازهآبگوشتساندویچ بندری

سرویس غذا همراه با نهار و شام شامل: ماست، انواع ترشیجات، و مخلفات تکمیلی (آبلیمو، سس و…) و میوه جات (شامل پرتقال، سیب و…) بصورت میان وعده سرو میگردد.

شایان ذکر است که خدمات کمپ ترک اعتیاد مذکور پس از بهبودی کامل و ترخیص بیمار پایان نیافته و به نوعی ادامه دار نیز خواهد بود. زیرا ارتباط فرد با مددکار و روانشناس همچنان ادامه داشته تا بتواند بر اساس جلسات هفتگی و یا ماهانه ای که در نظر گرفته می‌شود شرکت کند و به راحتی مشکلات و مسائلی که در جهان بیرون از کمپ برای آن بوجود خواهد آمد را بیان کند.

و مشاور نیز بتواند به راحتی با گفتگو و مشورت های تخصصی سعی در رفع مشکل کرده و فرد را آماده تر سازد تا با عزت نفس خویش در برابر مشکلات بایستد.

محیط خوابگاه کمپ ترک اعتیاد در شهر تهران

قسمت خوابگاه در کمپ که مرتب ضد عفونی می شود.

بهبودی در مرکز ترک اعتیاد هدف است، اما باید خاطر نشان کرد که بهبودی نیز یک فرآیند مداوم است که از طریق چندین روش کارشناسی، فعالیت های جسمی و مهارت‌های جدید، به نوجوانان و بزرگسالان آموزش داده می‌شود که در پس این فرآیند عزت نفس آن‌ها را افزایش داده و به آنها اجازه می‌دهد با موفقیت به اهداف خود برسند.

به عنوان مثال: برای نوجوانان، بر آموزش مسئولیت پذیری متمرکز می‌شوند. در حالی که تمرکز اصلی برای بزرگسالان، مدیریت استرس در دنیای واقعی است.

کمپ موسسه راهی به سوی نور دارای مجوز کشوری از بهزیستی است.

خدمات کمپ ترک اعتیاد موسسه راهی به سوی نور

از اصلی‌ترین خدمات کمپ ترک اعتیاد تهران می‌توان به ترک انواع اعتیاد به مواد مخدری چون موارد زیر اشاره کرد:

 1. ترک هروئین Quitting Heroin
 2. ترک تریاک Quitting Opium
 3. ترک شیره Opium juice
 4. ترک کوکائین Quit Cocaine
 5. ترک ب ۲ Buprenorphine
 6. ترک شیشه Methamphetamine
 7. ترک متادون Methadone
 8. ترک ترامادول Quitting Tramadol 
 9. ترک حشیش Quitting Hashish
 10. ترک گل Quit Marijuana
 11. ترک کراک

در کمپ ترک اعتیاد شرق تهران، روش ترک هر کدام از موارد فوق، منحصراً ایجاد محیطی امن فارغ از عوامل تحریک کننده و با روش سم زدایی بدن از مواد مخدر خواهد بود. درواقع بهترین روند ترک اعتیاد، دوری از محیط سابق و اطرافیان فرد است.

مرکز ترک اعتیاد محیطی عاری از مواد مخدر است، که به دلیل دوری شخص از زندگی معمول و مشکلات عاطفی، اجتماعی و روابط اطرافیان؛ موفقیت در بهبود از اعتیاد را صد چندان می‌کند. لازم به ذکر است، حضور در کمپ بهترین روش ترک اعتیاد در دنیا محسوب می‌شود.

روش سم زدایی مرسوم ترین و بهترین روش درمانی در مرکز ترک اعتیاد

روش سم زدایی (ROD) در مراکز ترک اعتیاد، در واقع طی یک برنامه ریزی تخصصی و علمی صورت می‌پذیرد. به این نحو که ابتدا بیمار به سوی قطع مصرف سوق داده می‌شود؛ که در این مرحله بر اساس خصوصیات فرد بیمار و نوع مصرف، شیوه‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود.

دکتر سم زدایی مستقر در مرکز ترک اعتیاد

دکتر مخصوص سم زدایی در حال معاینه

تا بیمار کمترین سختی، درد و خماری را متحمل شود. از این رو به علت حساسیت این مرحله، لازم و ضروری است که بیمار حتما در محیطی قرار گیرد که عاری از هرگونه مواد مخدر بوده و افرادی متخصص و با تجربه ای در کنار او قرار گیرند که با راهنمایی و پشتیبانی‌های درمانی و عاطفی همراه خوبی برای گذر بیمار از این مرحله باشند.

بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران

ویژگی‌هایی که در یک کمپ ترک اعتیاد ، می‌توان با وجودشان آن کمپ را به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران در نظر گرفت شامل موارد زیر است.

 1. داشتن مجوز از سازمان بهزیستی
 2. محیط و امکانات کمپ
 3. متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ
 4. برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ
 5. برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران

بوفه برای خرید کردن فرد معتاد در داخل کمپ

داشتن مجوز کمپ از سازمان بهزیستی

اولین ویژگی یک کمپ ترک اعتیاد در تهران، اعتبار آن است. که این اعتبار از طریق کسب مجوز صورت می‌پذیرد. از آنجایی که، مجوزهای یک کمپ از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعداد محدودی از کمپ‌های ترک موفق به کسب مدرک از سازمان بهزیستی خواهند بود.

چراکه شرایط در نظر گرفته شده برای اخذ مجوز بسیار سخت و پیچیده است و قطعا مراکزی که از موارد مهم و مختلفی چون: کادر مجرب و متخصص، امکانات آموزشی، رفاهی و امنیتی برخوردار نباشند، واجد صلاحیت نبوده و اعتبار لازم را کسب نخواهند کرد تا موفق به کسب مجوز از سازمان گردند.

به این جهت فقط کمپ هایی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند از اعتبار لازم برای بستری بیمار در مرکز برخوردار خواهند بود.

محیط کمپ ترک اعتیاد شرق تهران

محیط و امکانات کمپ

عاری بودن محیط کمپ از عوامل تحریک کننده نسبت به مواد مخدر یک اصل و ویژگی مهم در انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد بود. چرا که محیطی پاک از مواد، سبب می‌گردد تا بیمار مجدد راغب به مصرف مواد مخدر نگردد.

پک وسایل بهداشتی فرد بیمار اعتیاد به مواد مخدر

پک وسایل بهداشتی کمپ ترک اعتیاد موسسه راهی به سوی نور

کمپ ترک مواد مخدر باید دارای امکانات رفاهی خوب برای تک تک بیماران خود باشد. از جمله این امکانات میتوان موارد زیر را برشمرد.

 1. اتاق های اختصاصی
 2. استخر
 3. وسایل ورزشی و تفریحی
 4. محیط و حیاط مناسب و استاندارد
 5. سالن های مناسب جهت برگزاری جلسات
 6. سالن غذاخوری مناسب و بهداشتی

 

دو معتاد هنگام بازی پینگ پنگ در بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران

پلی استیشن بازی کردن دو فرد در حال ترک مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد

کادر درمان کمپ ترک مواد مخدر

 

متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ تمایلی

برخورداری از کادر متخصص و مجرب از دیگر ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد خوب است. داشتن تجربه کاری در این مورد به تنهایی ملاک نبوده و دانش و تخصص بالینی و علمی درکنار تجربه کادر درمانی و خدماتی کمپ لازم و ضروری خواهد بود.

پذیرش فرد در کمپ ترک توسط دکتر متخصص

چرا که کادر درمان با تخصص خود براحتی نوع اعتیاد را شناسایی کرده و روش‌های درمان اصولی هر فرد را مطابق با شخصیت اخلاقی و فیزیک بدنی و روانی آن در نظر می‌گیرد و سپس برنامه‌ای جامع و خاص برای بیمار آماده می‌سازد.

به نحوی که بیمار با قرار گرفتن در محیط کمپ ترک اعتیاد و ارتباط با کادر درمان به راحتی بتواند با آنان ارتباط گرفته و خود را آماده ترک و تبدیل شدن به یک بهبود یافته از اعتیاد کند. از این رو میتوان کادر درمان مستقر در کمپ را شامل: پزشک، روانشناس، مشاور و روانپزشک دانست.

برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ

همانطور که از نام کمپ ترک اعتیاد پیداست، می‌توان با شنیدن کلمه کمپ، یک گروه از افراد را تجسم کرد. در کمپ ترک مواد مخدر شرق تهران درمان به صورت گروهی انجام می‌پذیرد به نحوی که فرد با ورد به این مراکز وارد یک دنیای کوچک از افرادی مشابه خود می‌شود که در کنار همین افراد بودن و شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های مختلف کمک بسیاری در روند بهبود شخص خواهد داشت.

نمایش فیلم آموزشی و انگیزشی در کمپ ترک مواد مخدر

از این رو یک کمپ ترک اعتیاد خوب باید دارای برنامه‌های آموزشی و تفریحی کاملا سازماندهی شده در جهت بهبود بیماران خود داشته باشد، چراکه این برنامه‌ها به نحوی است که فرد از لحاظ روانی آمادگی رویارویی با جهان بیرون از کمپ را داشته و می‌تواند بر اساس این گونه جلسات و کلاس‌ها براحتی بر عوامل ترغیب کننده به مواد مخدر غلبه کند.

از سویی امکانات تفریحی نیز توانایی فرد را در برابر ترک از مواد مخدر بالا برده و روحیه‌ای تازه به او می‌بخشد. و به طور کلی شخص اوقات فراغتی همراه با بازی و سرگرمی سالم برای خود رقم می‌زند.

 • برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ ترک اعتیاد
 • ارائه محصولات فرهنگی مانند: فیلم، کتاب، موسیقی
 • برگزاری جلسات کتابخوانی
 • برگزاری جلسات مشاوره با خانواده توسط متخصصین و مددکاران
 • برنامه های ورزشی گروهی
 • برگزاری کلاسهای مهارتی
 • برگزاری جلسات گروهی
 • برگزاری برنامه های فرهنگی و مشارکت بیمار در آنان

در کمپ ترک اعتیاد چه می گذرد؟

یک گام مهم برای غلبه بر افیون در کمپ این است که پزشک ریشه مشکل را کشف کند، به همین دلیل است که هر برنامه درمانی باید با ارزیابی جامع نیازهای بیمار آغاز شود. ما با تمرکز بر معتادان در کمپ ترک اعتیاد تهران سعی میکنیم ریشه مواد مخدر را در ذهن افراد گرفتار ضعیف و بعد خشک کنیم.

ورودی مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور

اولین برف در مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور در پاییز ۱۴۰۱

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، گزینه ها و خدمات درمانی بیشماری را ارائه می دهد، از جمله:

 • بستری: برای برخی از بیماران، دور شدن از هیاهوی زندگی روزمره تنها راه بهبودی کامل است. درمان‌های بستری معمولاً فشرده‌تر از درمان‌های سرپایی هستند، اما به بیمار اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌های مختلفی از جمله استفاده از استخر، سالن بدنسازی، زمین بسکتبال، والیبال، تجهیزات بدنسازی، مسیرهای پیاده روی، کتابخانه، کلاس ها و جلسات گروهی و فرهنگی شرکت کند.
 • ارزیابی های فوری: یک مرکز ترک اعتیاد می‌تواند ارزیابی های بالینی را انجام دهد و افراد را در کمتر از ۲۴ ساعت در یک برنامه درمانی بپذیرد.
 • سم زدایی از مواد مخدر: در یک محیط درمانی، بیماران می‌توانند مزایای سم زدایی را تجربه کنند.
 • آزمایش مواد مخدر: اولین قدم برای غلبه بر اعتیاد درخواست کمک است، اما زمانی که فرد بیمار در یک برنامه درمانی قرار گرفت، باید بر تعهد خود به هوشیاری ثابت قدم بماند. آزمایش مواد مخدر برای اطمینان از اینکه بیماران قربانی عود بیماری نمی‌شوند ضروری است.
 • آموزش مهارت های زندگی: مبارزه با اعتیاد مستلزم تغییرات گسترده در شیوه زندگی است که به بیماران کمک می‌کند احساس سلامت کنند. تسلط بر یک مهارت شغلی، یا حتی شرکت در آموزش مهارت های زندگی، می تواند به بیماران کمک کند تا برای همیشه اعتیاد خود را از بین ببرند.
 • آموزش بهداشت: هر چه یک بیمار در مورد سلامت کلی خود اطلاعات بهتری داشته باشد، احتمال بیشتری دارد که برای حفظ سلامتی خود با پشتکار تلاش کند. آموزش بهداشت نه تنها درک را پرورش می‌دهد، بلکه با تقویت خطرات اعتیاد از ذهن در برابر بیماری‌های آینده محافظت می کند.
 • کمک به ادغام مجدد خانواده: با اشتراک این باور که اعتیاد یک بیماری خانوادگی است، کمپ ترک اعتیاد شرق تهران خانواده‌ها را تشویق می‌کند تا در مشاوره، کارگاه های آموزشی، سمینارها و موارد دیگر شرکت کنند. ایجاد یک شبکه حمایتی قوی برای درمان موفقیت آمیز اعتیاد در کمپ ضروری است.
 • خدمات مراقبت مداوم: بهبودی یک هدف بزرگ است. مراکز ترک اعتیاد، به نظارت بر بهبودی بیمار ادامه می‌دهند. تا اطمینان حاصل کنند فرد با خروج از کمپ و آغاز مجدد زندگی در کنار خانواده و اطرافیان دچار لغزش و یا عود اعتیاد نمی‌شود و در غیر اینصورت، روانشناس براحتی مراحل را بررسی کرده و شخص مجددا در مسیر بهبود قرار می‌گیرد.

مراحل ترک در کمپ ترک اعتیاد در تهران

 • در مرحله اول مراجعه بیمار به کمپ ترک اعتیاد جهت پذیرش، به همراه یک معرف و یا اعضای خانواده صورت می‌پذیرد.
 • در مرحله بعدی بیمار به روانپزشک، جهت مصاحبه انگیزشی برای بررسی سطح انگیزه و شرایط روانی ارجاع داده می‌شود.
 • بررسی سطح سلامت توسط پزشک و ارجاع آزمایشات به آزمایشگاه مرکز ترک اعتیاد، تکمیل فرم‌های پذیرش و در نهایت اعزام بیمار به مرکز بهبودی صورت می‌پذیرد.
 • جهت پذیرش در سالن سم زدایی، ابتدا تعویض لباس و دریافت بسته‌های بهداشتی که شامل: پتو، مسواک، ناخن گیر، صابون، لیف و غیره می‌شوند؛ صورت می‌گیرد.
 • در سالن سم زدایی، بیمار، نظارت ویژه پزشک را خواهد داشت. این مرحله کمک به فرد بیمار در نظافت فردی و خدمات ویژه دیگری را نیز شامل می‌شود.
 • جلسات روزانه گروه درمانی در سه نوبت صبح، ظهر و عصر در کمپ ترک اعتیاد انجام می پذیرد که شامل جلسات شکرگزاری، توجیهی و انگیزشی است. و در کنار آن خدمات واحد فرهنگی جهت بهینه سازی اوقات فراغت مددجو با ارائه محصولات فرهنگی مانند: کتاب، مجله، فیلم. صورت می پذیرد؛ که در نهایت در پایان ۲۱ روز دوره اقامت در مرکز، مددجو پس از تایید روانشناس، پزشک و روانپزشک از مرکز ترخیص می‌گردد.
 • شایان ذکر است علاوه بر مراحل فوق و کمک به بهبود بیمار، مرکز ترک اعتیاد جهت مشاوره و راهنمایی خانواده‌ها نیز خدماتی چون: برگزاری جلسات مشاوره، ارائه بسته‌های آموزشی را نیز در برنامه اصلی خود جای داده تا خانواده کاملا نسبت به اعتیاد شناخت پیدا کرده و نحوه برخورد مناسب هنگام ترخیص بیمار از مرکز را آموزش دیده باشند.

از سویی دیگر مددکار کمپ ترک مواد مخدر تمایلی نیز در یک دوره ۶ ماهه خدمات زیر را ارائه خواهد داد:

 1. شناسایی نقاط ضعف و قوت مددجو و خانواده آن، جهت ارائه استراتژی مناسب
 2. مهارت آموزی و تشکیل گروه‌های شغلی و حرفه‌ای
 3. ارتباط با مراکز کاریابی و ارجاع موارد نیازمند کار
 4. ثبت اطلاعات مربوط به علایق و استعداد مددجویان در طول درمان
 5. برقراری ارتباط و تعامل سازنده با سازمان‌های ذی‌ربط نظیر وزارت کار و امور اجتماعی
 6. انجام هماهنگی و پیگیری لازم جهت اخذ کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین سازمان‌های مردمی

مسئول و دکتر روانپزشک کمپ ترک اعتیاد خوب در شرق تهران

ترک اعتیاد در کمپ چگونه است؟

هنگامی که به بهبودی متعهد شدید، وقت آن است که گزینه های درمانی خود را بررسی کنید. در حالی که درمان اعتیاد میتواند بسته به داروی خاص متفاوت باشد، یک برنامه موفق در کمپ ترک اعتیاد اغلب شامل عناصر مختلفی است، مانند:

 1. سم زدایی: معمولاً اولین قدم پاکسازی بدنتان از مواد مخدر و مدیریت علائم ترک است.
 2. مشاوره رفتاری: درمان فردی، گروهی و/ یا خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا دلایل اصلی مصرف مواد مخدر خود را شناسایی کنید، روابط خود را ترمیم کنید و مهارت ‌های مقابله سالم ‌تری را بیاموزید.

دارو ممکن است برای مدیریت علائم ترک، جلوگیری از عود، یا درمان هر گونه بیماری روانی همزمان مانند افسردگی یا اضطراب استفاده شود.

پیگیری طولانی مدت می تواند به جلوگیری از عود و حفظ هوشیاری کمک کند. این ممکن است شامل شرکت در گروه ‌های پشتیبانی حضوری یا جلسات آنلاین باشد تا به بهبود فرد معتاد کمک کند.

در نهایت

اگر به دنبال بهترین و سریعترین راه حل هستید، که برای سلامتی، زندگی و آینده شما مفید باشد، بهترین و ایمن ترین راه برای ترک مواد، می تواند بستری در یک مرکز و کمپ ترک اعتیاد و تحت نظارت پزشکی و همزمان با یک برنامه طولانی مدت درمان اعتیاد باشد.

بدن شما پس از مصرف طولانی مدت دارو دچار استرس می شود. برای رسیدن به بهبودی کامل نیاز به تغذیه، آبرسانی و ترمیم مناسب دارید. این روند متأسفانه یک شبه اتفاق نمی افتد. بازیابی قدرت (در ذهن و بدن) و یادگیری مجدد عادات سالم زمان می برد. همچنین برای حفظ تعهد خود به متانت نیاز به یک محیط حمایتی و راحت است. به همین دلیل، برنامه‌ های طولانی ‌مدت درمان دارویی برای کل روند بهبودی و همچنین یک سبک زندگی طولانی‌ مدت و بدون دارو بسیار مفید است.

سوالات متداول

کمپ ترک اعتیاد چیست؟

یک محیط قانونی و دارای مجوز که افراد مصرف کننده مواد مخدر در آن جمع میشوند تا تحت نظر یک تیم پزشکی شامل: دکتر عمومی، روانپزشک و دکتر روانشناس درمان های مورد نیاز برای ترک اعتیاد را انجام دهند.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چند روز طول می کشد؟

معمولا ۲۱ روز زمان می برد اما گاهی اوقات با توجه به نوع مواد مخدر و مدت زمان مصرف ممکن است طولانی تر شود.

وسایل مورد نیاز برای رفتن به کم چه چیزهایی است؟

با توجه به کیف بهداشتی که در هنگام ورود به کمپ به فرد داده می شود نیاز به وسایل دیگری پیدا نمی کنید.

آیا موسسه راهی به سوی نور مجوز دارد؟

بله این موسسه از سازمان بهزیستی کشور مجوز رسمی دارد.

ساعات ملاقات کمپ به چه صورتی است؟

به دلیل قوانین شرایط کرونا، کمپ قرنطینه است؛ اما با هماهنگی با مسئول مرکز ترک اعتیاد می توان ملاقات را انجام داد.

30 پاسخ
 1. دانیال
  دانیال گفته:

  یکسری مشکل روحی داشتم که بدجور تمام زندگیم رو تحت الشعاع خودش قرار داده بود حتی چند بار تصمیم به خودکشی گرفتم اما یکی از بچه های دانشگاه بهم قرص متادون رو معرفی کرد . سرخوش میشدم باهاش.دنیا برام قابل هضم میشد تا مصرف میکردم انگار سبک میشدم و به هیچی دیگه فکر نمیکردم . وقتی به خودم اومدم مصرف قرصم روزانه شده بود . در به در دنبال داروخانه که بهم این قرص رو بده و یا دکتری که برام تو نسخه بنویسه انگار اکه نبود فلج میبودم کم کم تمام فعالیت های کاریم کم شد و از گروه های دانشگاهی هم انصراف دادم. تا اینکه به اجبار خانواده با یک مشاور صحبت کردم که دست برقضا توی کمپ ترک اعتیاد کار میکرد. اصلا فکر نمیکردم که روزی لقب معتاد به من داده بشه اول مقاومت کردم اما بعد از یکسال خودم به کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور که توی منطقه خودمون بود رفتم و پذیرش شدم . حدود ۳ هفته زمان برد تا تونستم با مشاوره ها و ویزیت ها و راه حل های خوبشون دوباره به خودم بیام و فعالیت ها و توانایی هام رو بکار بگیرم . برخوردی که توی کمپ با من و بقیه داشتن مثل یک بیمار بود نه معتاد همین خیلی تاثیر داشت. خواستم اینجا یک تشکر اساسی از کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور کنم که هرچند هنوزم با هاشون در ارتباطم که اگه خدای نکرده سمت قرص برم بتونن کمکم کنن . درسته هنوز به طور کامل مشکلاتم حل نشده اما وجود مددکار و روانپزشک خیلی تاثیر گذار بود.

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   سلام دانیال جان ممنون که با پیامی که نوشتی به همه ما انرژی دادی. امیدوارم هر جا هستی سلامت و موفق باشی

   پاسخ
 2. غفار
  غفار گفته:

  دو بار برادرم رو بردیم برا ترک ولی چه فایده بعد بیرون اومدن از مرکز توانبخشی دوباره رفت سراغ مواد. مکان خیلی مهمه چون باید رسیدگی بشه و همیشه تحت نظر باشن بیماران

  پاسخ
 3. فرامرز از شرق تهران
  فرامرز از شرق تهران گفته:

  اوایل فقط تفریحی میکشیدم با دوستام بعدش کم کم وابستگی شدید پیدا کردم، با اینکه تریاک ماده ی خیلی قوی ای نسبت به مواد مخدر دیگه نیست ولی اصلا نمیتونستم سمتش نرم، زندگیمو داشتم از دست میدادم بخاطرش، خانواده ام مخصوصا مادرم خیلی غصه میخوردن، همش میگفتن ترک کن ولی کو گوش شنوا، میترسیدم از ترک کردن فکر میکردم نمیتونم دردای ترک تحمل کنم و میمیرم از بقیه شنیده بودم که چقدر سخته، ولی برادرم تونست منو راضی کنه که فقط بیام کمپ اونم برای مشاوره و صحبت، اومدیم کمپ راهی به سوی نور، روان درمانی انجام دادم خیلی کمکم کردن، مشاوره دادن بهم، تونستم ترس بزارم کنار و برا ترک به صورت جدی اقدام کنم، خوشبختانه ظرف مدت یک ماه تونستم مواد بزارم کنار با اینکه سخت بود ولی ارزشش داشت چون دوباره به زندگیم برگشتم. شش ماهه از ترکم میگذره ولی با مشاوران کمپ در ارتباطم و کلا دور دوستامم که منو به این راه کشوندن خط کشیدم.

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   درود بر شما که هم ارداه قوی داشتید و هم تصمیم درست گرفتید. از اینکه سلامت هستید خیلی خوشحالیم.

   پاسخ
 4. کامران زارع
  کامران زارع گفته:

  چندین سال پیش تصادف بدی کردم یک سال بعد چون استخوانم خوب جوش نخورده بود همیشه درد داشتم دوستانم بهم پیشنهاد دادن تریاک بخورم. اوایل خوب بود ولی بعد دیگه تاثیر نداشت کم کم رو به مواد دیگه اوردم. الان دیگه نه تنها درد دارم دیگه یه معتاد واقعی شدم هر روز باید مواد مصرف کنم چندین بار خواستم ترک کنم ولی نمیشه خانوادم ازم بیزار شدن دوستام که بهم پیشنهاد دادن مواد بکشم الان سمتم نمیان.واقعا میخوام ترک کنم میترسم هزینش زیاد باشه منو راهنمایی کنید

  پاسخ
 5. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  پدرم نزدیک به پونزده ساله که معتاده از وقتی که خودمو شناختم این مشکل بوده.همیشه پرخاشگر و بی اعصابه و بددهنی میکنه واقعا دیگه از این وضعیت خسته شدیم هیجوره هم حاضر نمیشه به کمپ ترک اعتیاد بیاد.لطفا راهنماییم کنید چطوری بیارمش کمپ؟ ممنون تشکر

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   واقعا شرایط سخت و دشواری هست. اگر لطف کنید تماس بگیرید تا تلفنی صحبت کنیم بهتره؛ سعی میکنیم راه کارهای کاربردی براتون توضیح بدیم تا بیمار با پای خودش وارد کمپ بشه. البته ما خدمات کمپ ترک تمایلی و اجباری انجام می دهیم.

   پاسخ
 6. بی نام
  بی نام گفته:

  من از وقتی که ازدواج کردم بعد از یک سری مشکلات روحی و راونی که در رابطه زناشویی پیش اومد و رفتارهای خانواده خودم و همسرم؛ به صورت خیلی بچه گانه رفتم سراغ شیره و تفننی شروع کردم به کشیدن بعدش نمیدونم چی شد که ظرف یک سال دوستام بهم میگفتن تو افتادی تح تسبیح… منظورشون این بود که تریاکی حرفه ای شدم. زنم فهمیده بود ولی چیزی نیمی گفت چون همیشه تووی مغازه خودم مصرف میکردم. بعد از فشارهای خانواده تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم. من چندین بار بخاطر بچه خواستم ترک کنم نشد هر سری سور میخوردم اما بلاخره رفتم کمپ و توی ۴۰ روز پاک شدم. با کمترین درد و آبروریزی تونستم برای همیشه ترک کنم.

  پاسخ
 7. هادی زاده
  هادی زاده گفته:

  دو سال ازدواج کردیم، تقریبا شش ماهی میشه متوجه شدم شوهرم مواد مصرف میکنه البته نمیدونم چه نوعی، یواشکی انجام میده چند تا دوست جدید پیدا کرده، همش پنهان کاری میکنه، کار و بارشم خوبه ولی تازگیا کم میاریم هر چی هم میپرسم ازش چرا جواب درست و حسابی نمیده، میخوام خودش اعتراف کنه ولی نمیگه چیزی فکر میکنم می‌ترسه جدا شم ازش، البته چون هنوز بچه دار نشدیم خودم همین فکر رو کردم که جداشم ازش، اما خانواده ام و دوستام میگن صبر کنم ببینم میتونه ترک کنه چون هنوز عمیق درگیرش نشده و میتونه درمان شه، حالا میخوام کمکش کنم ولی نمیدونم چجوری چون خودش هنوز اعتراف نکرده، میشه کمک و راهنماییم کنین؟ کرج زندگی میکنم ممنون

  پاسخ
 8. غلام زاده
  غلام زاده گفته:

  ۴ سال ازدواج کردم یک دختر یک ساله دارم، تو بارداریم متوجه شدم شوهرم اعتیاد پیدا کرده البته خوشبختانه اعتیادش به تریاک بود، اوایل بهش میگفتم زیربار نمی‌رفت، تا اینکه تهدیدش کردم هم مهریه ام رو میزارم اجرا هم دخترمو ازش میگیرم، سراغ چند تا کمپ خودم تنهایی گرفتم چون نمیخواستم دوست و آشنا بدونن و شوهرم رفت کمپ خوابید یک ماه، بعدش اومد بیرون تا دوماه اول خوب بود، دوباره شروع کرد اونم چون با دوستاش ارتباطش قطع نکرده بود و جلسات مشاوره رو نمی‌رفت و کسی هم پیگیری نمیکرد، دخترمون هم به دنیا اومده بود، دوباره تهدیدش کردم و مجبورش کردم بره برا ترک چون نمیخواستم به مواد مخدرای دیگه اعتیاد پیدا کنه و زندگیم بیشتر از این به خطر بیفته، ایندفعه مجبور شدم مشاوره بگیرم از اطرافیان یکی از دوستام که برادرش مرکز راهی به سوی نور آورده بودنش، اینجا رو بهم معرفی کرد، اومد شوهرم و یک ماهم اینجا ازش نگهداری کردن و بعدش که اومد بیرون خداروشکر تا الان که دخترم یک سالش شده نرفته سمت هیچ موادی، جلسات مشاوره رو میره و روان درمانی رو هم انجام میده دور دوستاشم با کمک مشاوران راهی به سوی نور خط کشیده، ممنونم از پرسنل این کمپ چون واقعا وقت میزارن و به فکر بیماراشون هستن و همش پیگیری میکنن.

  پاسخ
 9. یوسف
  یوسف گفته:

  من پدرمو فرستان این مرکز ترک اعتیاد و خداروشکر جواب گرفت با اینکه سنش بالا بود به دلیل گرون شدن تریاک ترک کرد. الان سه ماهه که پاکه.

  پاسخ
 10. خسته
  خسته گفته:

  شوهرم اولش تریاک مصرف میکرد بعدش شروع کرد به کشیدن شیشه ۲ سال عذاب کشیدم از بس اذیتم می‌کرد هر چی هم بهش میگفتم ترک کن، نمیکزد یعنی دوست داشت ولی سخت بود براش، یک بار تو خونه سعی کردم ترکش بدم، پدر و برادر شوهرمم کمکم کردن اما نتونست، دو بار فرستادمش مراکز توانبخشی البته ارزون بودن و نمیشه گفت کارشون بد بود ولی اونجور که شاید و باید رسیدگی نمیکردن ولی با همه اینا شوهرم تونست بار دوم ترک کنه اما به ترامادول رو آورده تقریبا ۵ ماهی میشه پاک حالا میترسم برای ترک ترامادول بهش فشار بیارم دوباره برگرده سمت تریاک و شیشه. نمیدونم چکار کنم میتونین راهنماییم کنین. شنیدم اینجا کمپ خوبیه و کارشون عالیه اگر بشه ترامادولم ترک کنه خیلی خوب میشه

  پاسخ
 11. هستی
  هستی گفته:

  سلام من شوهرم ۳ سال درگیر هست و ۱۰ بار رفته برای درمان ولی متاسفانه موفق نشده و من دیگه خسته شدم امیدوارم کمپ شما بتونه بهمون کمک کنه

  پاسخ
 12. فرامرز
  فرامرز گفته:

  من برادرم رو چند بار بردم به کمپ ترک اعتیاد ولی فایده ای نداشت هی چند ماه خوب بود دوباره شروع میکرد. هم من هم کل خانواده دیگه از این اوضاع خسته شدیم. دنبال یه کمپ خوب میگردم ببرمش ترکش بدم واقعا برادرمو دوست دارم. دوستان شما رو معرفی کردن ممنون میشم به ما مشاوره بدید

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   دوست عزیز لطفا با یکی از شماره های ما تماس بگیرید، در خدمتتون هستیم.

   پاسخ
 13. اکبری از تهران
  اکبری از تهران گفته:

  سلام ممنون از سایت خوبتون واقعا اطلاعات ارزش مندی رو در اختیارمون قرار میدین

  پاسخ
 14. ریحانه
  ریحانه گفته:

  حدود ۲ماه و یک هفته س که برادرم رو که به پیشنهاد یکی از دوستان کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور رو معرفی کرده بود ترخیص شده و به خونه برگشته.اصلا باورم نمیشه اخلاقش چقدر تغییر کرده ارامشی درونش هست که تا حالا نبوده انگار یک نفر دیگه شده باورم نمیشد یک کمپ ترک اعتیاد انقدر تاثیرگذار باشه. خدا براتون خیر بخواد نمیدونید مادرم چقدر خوشحاله فقط همه نگران هستیم نکنه دوباره به سمتش بره

  پاسخ
 15. سهراب
  سهراب گفته:

  سلام توی کمپ ترک اعتیاد شما به معتادین قرص هم میدید یا نه، چطوری ترک میدید اصلأ. من از ترس اینکه درد بکشم و نتونم تحمل کنم نمیام آخه خیلی سخته گفتنش راحته. همه میاین کمپ ترک اعتیاد بعد چند روز فرار میکن. لطفاً جواب بدید

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   سلام سهراب جان، کمپ راهی به سوی نور به شما کمک میکنه که بدون درد و خماری از دست اعتیاد خلاص بشی. دارو هم فقط تحت نظر پزشک مستقر در کمپ برای شما تجویز میشه و جای نگرانی نیست.

   پاسخ
 16. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  ترک اعتیاد به ظاهر و این نوشته ها آسونه چندبار رفتم کمپ اما بازم درگیرش شدم.خودمم دیگه خسته شدم نمیدونم این کمپ چجوریه این سم زدایی با چه دارویی هست.کاش بیشتر توضیح بدید

  پاسخ
  • موسسه راهی به سوی نور
   موسسه راهی به سوی نور گفته:

   سلام دوست عزیز، برای اطلاع بیشتر در مورد سم زدایی این صفحه بخونید: سم زدایی بدن از مواد مخدر

   پاسخ
 17. دل شکسته پشیمان
  دل شکسته پشیمان گفته:

  واقعا خسته شدم و از زندگی سیر میخوام ترک کنم نمیتونم. مشکل مالی هم ندارم اما نمیدونم چرا نمیشه

  پاسخ
 18. سارا
  سارا گفته:

  من تشکر میکنم از خدمات عالی این مرکز که توی تهران واقعا بهترین هستند. همین که بچم پاک شده و نجات پیدا کرده برام باور نکردنی و همیشه شمارو دعا میکنم.

  پاسخ
 19. از پایتخت
  از پایتخت گفته:

  دوستم بخاطر اعتیاد هم شغلشو از دست داد هم زنشو. هر چقدر بهش گفتم برو کمپ حرف گوش نداد. الان داره مثل بدبخت ها زندگی میکنه.

  پاسخ
 20. دکتر
  دکتر گفته:

  برای اینکه کمپ نتیجه بخش باشه فرد باید از نظر روانی بهبود پیدا کنه وگرنه غرنطینه کردن اجباری بدون خواست فرد معتاد فایده ای نداره، گرچه انسان ها متفاوت هستند و می تونن کارهای بزرگی انجام بدهند و غیر قابل پیش بینی رفتار کنند.

  پاسخ
 21. مهران
  مهران گفته:

  به نظرم تا مشکلات درونی فرد حل نشه و خودش اونارو شناسایی نکنه کمپ براش فایده ای نداره

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *